Občanské sdružení Internet pro všechny zve všechny regionální poskytovatele internetu z Čech, Moravy, Slezska a Slovenska na podzimní konferenci, která se bude konat dne 6.9.2013 v malebné obci Srní, v srdci národního parku Šumava.
Konference s názvem Kam kráčí české bezdrátové sítě se poprvé konala v roce 2008 v Rabí na Šumavě. Od té doby jsme pod tímto názvem zorganizovali již 9 konferencí v Čechách i na Moravě, na kterých zaznělo téměř 150 přednášek a vystřídalo se zde 2 200 účastníků. Protože, původní bezdrátové sítě, již dávno nejsou závislé pouze na „bezdrátových technologiích“, rozhodli jsme se název konference lehce pozměnit na – Kam kráčí české telekomunikační sítě. Zatím poslední konference se uskutečnila letos na jaře v Přerově na Moravě s účastí rekordního počtu 386 hostů ze všech koutů Čech, Moravy i Slovenska. Všechny minulé ročníky organizované naším sdružením naleznete v sekci Naše konference.
Podzimní konferenci jsme se rozhodli uspořádat stejně jako předcházející ročníky na Šumavě. Místo konání se přesunulo do samotného srdce Šumavy, do obce Srní a hotelu stejného jména. Ten disponuje více než 300 lůžky a konferenčním sálem s kapacitou pro 260 účastníků – více informací najdete zde.
Hlavními partnery konference jsou již tradičně: výrobce radioreléových spojů Alcoma, společnost Sitel a UPC Česká republika – divize velkoobchod. Nově se mezi hlavní partnery zařadila společnost Calix. Záštitu nad celou konferencí opět poskytuje naše sdružení Internet pro všechny , které na této konferenci vystupuje také jako hlavní mediální partner. Produkci si, stejně jako v minulém roce, vzala na starost společnost PEM Communication.
Na konferenci se formou přednášek, výstavních stánků a také finančně podílejí další společnosti. Opět tradičně to jsou: OFA, Konektel, RLC, Times NETWORKS, PROFiber Networking, Edera, LICA, VanCo, TES Slovakia a Proficomms. Dále pak společnosti T-Systems Czech Republic, České Radiokomunikace, Ipex, ČD Telematika, Huawei, MICOS, Fibre Professionals, GTS, Telco Technologies, Discomp, REWAN, a Prozeta.
Na co se můžete v Srní těšit
Při přípravě programu letošního ročníku jsme se snažili snížit počet komerčních přednášek. Vzhledem k obrovskému zájmu ze strany partnerů konference to byl nelehký úkol. Nakonec jsme ze cca. 25 zájemců o přednášku vybrali 15 podle našeho úsudku nejzajímavějších témat, zbylých 5 přednášek lze s čistým svědomím označit za nekomerční.
Prvním hostem a zároveň přednášejícím bude nově zvolený předseda ČTÚ pan Ing. Jaromír Novák. Předpokládá se, že ve své přednášce představí svojí vizi budování moderního a především respektovaného regulátora, a dozvíme se také něco o projektu Digitální Česko.
Naše pozvání pro tento ročník, přijal i přední odborník na problematiku IPv6 Doc. RNDr. Pavel Satrapa, který zhodnotí zavádění IPv6 technologie na českém telekomunikačním trhu a poodhalí důvody proč zavádění této technologie nejen u nás, ale i v celosvětovém měřítku oproti předpovědím vázne.
Tondu Mlejnka ze společnosti Edera Group není potřeba pravidelným účastníkům konferencí nijak zvlášť představovat. Ačkoliv je to víc odborník na FTTx sítě, tentokrát nám představí nové technologie určené pro 5,4 GHz pásmo.
Se zavádením IPv6 bude souviset i přednáška Jana Pilného ze sítě Újezdnet. Ten nás seznámí s praktickými zkušenostmi s využitím zařízení Cisco, které jsou schopné pracovat jak pod IPv4 tak i pod IPv6.
Po delší pauze zazní přednáška i od zástupců početné skupiny freenetů. Pavel Muknšnábl ze sítě Pilsfree, se pokusí odpovědět na otázku, která je předmětem diskuzí již několik let – Jsou opravdu občanská sdružení ve výhodě před komerčními ISP?
Na situaci v přeplněném 5 GHz pásmu bude reagovat i Jiří Dydňanský, zástupce společnosti evvo, který představí produkty vysokorychlostních spojů REPEATIT, které jsou cenově výhodné a přesto dokáží přenášet slušné porce dat i v zarušeném prostředí. Ostatně recenzi vysokorychlostních spojů pro 5 GHz pásmo jsme se nedávno věnovali v tomto článku.
Na stránce s programem najdete kompletní seznam všech přednášek a stručné představení přednášejících.
Registrace, ubytování a doprovodný program
Registrace na konferenci můžete provádět kdykoliv prostřednictvím tohoto registračního formuláře až do naplnění kapacity konference, která je tentokrát stanovena na 270 účastníků.
Doporučujeme nenechávat registraci na poslední chvíli, podle zkušeností z minulých ročníků byla kapacita konference obvykle vyčerpána již 2 týdny před konferencí. V účastnického poplatku nastala změna. Několik let jsme drželi cenu na částce 600 Kč včetně DPH. Tato cena však již nestačí pokrýt ani náklady na jídlo a pití pro každého účastníka a proto byla nově stanovená cena na 950 Kč včetně DPH nebo 38 euro, (cena zahrnuje 3 coffee breaky, oběd, bohatou večeři formou gril-párty + večerní program).
Všechny potřebné informace týkající se plateb naleznete v sekci platby. Doporučujeme tuto sekci navštívit ještě před vyplněním registračního formuláře.
Při registraci nezapomeňte správně uvést svůj telefon (bude využit jako variabilní symbol na faktuře) a v případě firemních účastníků, kterých je drtivá většina, také vaše IČ. Platit můžete okamžitě po úspěšné registraci a faktura vám bude doručena do 14 dnů od připsání platby na účet. Fakturovat bude společnost PEM Communication, důležitá informace především pro zahraniční účastníky.
Po skončení konference je samozřejmostí večeře formou bufetu a večerní program. Zatím máme v plánu společný bowling, trochu hazardu a dvojnásobné večerní překvapení (tanečnice stále ještě vybíráme). Účastníkům konference bude k dispozici kromě jiného bazén 25×12,5 m, sauna, parní lázeň, kulečník, fitness centrum, stolní tenis a hřiště pro volejbal, nohejbal, badminton a pétanque. Účastníci předchozích ročníků už ale dobře vědí, že zaškrtnout v registraci kolonku večerní program se rozhodně vyplatí.
Zájemcům z lokálních ISP, kteří se ještě nikdy žádné naší konference nezúčastnili, doporučujeme návštěvu nejen sekce konference (kde naleznou i video záznamy všech přednášek, zde například video z Přerova), ale především fotogalerii (jsou zde stovky fotografií z předchozích ročníků).
Jakékoliv dotazy, nejasnosti můžete adresovat na e-mail: miloslav.sova@internetprovsechny.cz nebo telefon 603 506 528 (12:00 až 20:00), nebo kontaktovat přímo paní Evu Špindlerovou ze společnosti PEM Communication (+420 777 871 591 ; spindlerova@pemcom.cz) a Michaelu Šiplovou (siplova@pemcom.cz , +420 723 870 590 ). Veškeré organizační informace pro účastníky i partnery konference naleznete na této stránce.
Tipy na výlety pro účastníky
V závislosti na počasí, doporučujeme účastníkům využít víkend po konferenci k relaxaci a prohlídce nádherné šumavské přírody
- Hauswaldská kaple – Poutní místo zázraků, 3 km
- Čeňkova pila s funkční vodní elektrárnou, 3 km
- Historická památka – Vchynicko-tetovský plavební kanál, 7 km
- Rozhledna Poledník, 7 km
- Prášilské jezero, 7 km
- Tříjezerní slať, 7 km
- Řeka Vydra, 7 km
- Jezerní slať > 15 km
Za všechny členy občanského sdružení Internet pro všechny, hlavní partnery – Alcoma, Sitel, Calix, UPC Česká republika – divize velkoobchod, produkční společnost PEM Communication, a samozřejmě za všechny vystavovatele a přednášející, Vás ještě jednou, co nejsrdečněji zveme na tuto zajímavou akci a pevně věříme, že pro všechny účastníky kromě samotných přednášek bude velkým přínosem také následná vzájemná výměna zkušeností v neformální atmosféře večerního programu.
Diskuze k článku
Miloslav Sova, 8. 7. 2013 (21:17):
Hele Petře, na nějaké provokace fakt nejsem zvědavý. Podívejte kolik stojí jiné konference podobného rozsahu a co za to účastníci dostanou. Co se týká zapadákova – to také nebudu komentovat – každý pátek na ten zapadákov vyjíždí tisíce lidí z „velkoměsta“ a myslím, že drtivá většina účastníků se na Šumavu vrací ráda. Pokud se vám to nelíbí, tak nejezděte a neprovokujte v diskuzích. Přeji hezký den Sova
Martin Bugner, 8. 7. 2013 (20:58):
Hlavně, aby zase nepřišla prohibice.
Petr, 8. 7. 2013 (17:05):
Zase v tom zapadákově a s neúměrnou cenou opět zvednutou.