(PR zpráva) ALCOMA vyvinula spoj přesně podle přání našich zákazníků. Vysokokapacitní, kompaktní a nízkonákladový spoj s kapacitou až 160 Mbit/s s modulací 128QAM. Celý spoj je vestavěn do nové skříně vyrobené metodou tlakového lití z hliníkové slitiny, který tvoří s anténou kompaktní celek. Vnitřní jednotka je nahrazena pouze chráněnou svorkovnicí.
Zařízení má volně přepínatelné přenosové kapacity a šíři pásma, jednotka ODU obsahuje vestavěný spektrální analyzátor. To umožňuje snadnou a rychlou rekognoskaci s jemným krokem 4 MHz a řešení problémů se zarušením rádiové trasy pomocí propracovaného dálkového dohledu.
Spoj je plně fullbandový, používá všechny kanály v libovolné konfiguraci a díky opravdu světové třídě modemu vybaveného DSP procesorem pro předzpracování signálu a vynikající MW části dosahuje parametrů homologovatelných pro SDH spoje. Se spojem AL10D MP155 snížíte množství poruch zarušením! Společně s velmi vysokou hodnotou citlivosti přijímače –74 dBm pro 160Mbit/s a -80 dBm pro 100 Mbit/s umožňuje spoj přenos dat na velké vzdálenosti.
Například pro kapacitu 160 Mbit/s s anténami 60/60 cm dosáhnete délky skoku 7 km s třídou kvality X4, tedy chybovostí nižší než 170 minut ročně. Pro provoz spojů v pásmu 10GHz je ale doporučená rezerva na únik 20 dBm. Při dodržení této podmínky je optimální skok do 4,5 km.
Na celou technologii poskytujeme standardní čtyřletou záruku. Vyrobené spoje procházejí procesem zkoušení odolnosti v klimatické komoře a každý jednotlivý z nich je přísně kontrolován a zahořen.
Rozhodli jsme se na trhu nabízet i varianty s nižší přenosovou kapacitou, kde můžete ušetřit náklady a spoj upgradeovat pouze softwarovým klíčem.
Mezi další přednosti spoje patří automatická regulace výkonu ATPC, dopředná korekce chyb FEC, již zmíněné digitální zpracování signálu DSP, odolnost proti klimatickým změnám a dlouhá životnost zařízení. Více informací naleznete zde.
Diskuze k článku
Rejja, 1. 12. 2009 (09:05):
Dobrý den,
většina teoretických výpočtů nepočítá s různými features, které přináší vývoj. Podle teorie např. 128 QAM potřebuje OSŠ 25 dB, ale v modemu, který je v našich spojích nám stačí 16 dB. Podobné je to i s cilivostí. V čm to je? Modem má netradiční zpracování signálu, je vybavený DSP procesorem pro předzpracování signálu před demodulací. Svoji kalitou odpovídají i mikrovlny.
Rejja, 1. 12. 2009 (09:01):
Vážený pane Někdo,
nechcete s Vaší hlavou k nám do vývoje?
1. citlivost spoje odpovídá uvedeným hodnotám i teoretickým možnostem.
Na každém školení vysvětluji blokové schema tohoto modemu a důvod tak vysoké citlivosti.
2. Naše MW bloky nevyvíjíme s důrazem na co nejnižší cenu jako konkurence?
Konkurenční izraelské modemy nejsou to nejlepší, co můžete mít.
Chybovost před FECem na jakou modulaci?
Rejja, 1. 12. 2009 (08:52):
Alcoma nesdílí názor pana Gibaly o výhodách HTTP dohledu. ASD je jednak multiplatformní, nutnost používání Windows je v rovině keců, potom v HTTP rozhraní nejde naprogramovat vzetí zpět a network mode. Stačí jenom trochu chtít to chápat…
nekdo jiny, 26. 10. 2009 (18:01):
to jsou odvážná slova – dobře by bylo podložit to výpočtem
Nekdo, 24. 10. 2009 (20:30):
Tak ALCOMA uz zacala chladit ODU tekutym dusikem. Nebo jsou ony citlivosti tak trochu hausnumera. Tak trochu tak chybi i onen druhy udaj – jakou to ma garantovanou chybovost pri teto vstupni urovni… Nejlepe pred FECem. At to pocitam, jak to pocitam, tak je to lepsi nez teoreticke minimum (pro standardni QEF)…
Adam Gibala, 24. 10. 2009 (14:12):
Zdravim Alcomu, porad se ta nova hracka bude ovladat software instalovanym do windows a nebo vas programator vystrcil hlavu s programatorskeho praveku a zarizeni bude mit plnohodnetne nastaveni pres telnet/ssh a webove rozhrani?
1Gbit, 23. 10. 2009 (00:42):
To je ale hloupost! Jakýkoliv spoj ať Alcoma nebo Summit nebo RAy bude L2 vrstva! Koukněte se na ISO OSI 🙂 jediné co může výrobce dát "navíc" je aplikace nad touto vrstvou a to je dohled.
Jakub REJZEK, 21. 10. 2009 (15:48):
Paraboly si můžete objednat v obou verzích, ale ceenový rozdíl je je značný, co si budeme povídat. V tom máte pravdu. Nový typ paraboly není žádný krasavec, ale funkčnw je naprosto v pořádádku. Přináší mnoho výhod, neřešíte směr vyložení, můžete ji podvěsit či postavit na výložníček, ten můžete objednat i delší, zkrátka poměr cena výkon dobrý. A parabola je ta samá, co byla vždycky. Občas slyším, že nejde změnit polarizace bez rozesměrování, ale u této paraboly to není vůbec pravda.
Jakub REJZEK, 21. 10. 2009 (15:32):
1 GE je na pořadu dne od listopadu, chceme se vyvarovat chyb konkurence a koupit hotové řešení nechceme. Našemu vývoji jsme dali úkol vyvinout z řezu a navrhnout vlasní SW prostředí proto, abychom vždy měli plnou kontrolu nad tím, co se ve spoji děje.
Je to z důvodu stále častšji poižívané kombinace L3 a L2 provozů. (IPTV)
Pavel, 19. 10. 2009 (20:53):
Že je mechanické provedení (antény) oproti předchozím verzím katastrofalní **** (viz. foto)bych pominul (přecijenom prachy jsou až na prvním místě že 😉 )Že ale na 160mbit spoj nacpou 2x100Mbit rozhraní místo gigabitu.. to zůstává rozum stát..Každopádně jestli je těch 160mbit reálných při 128Q tak je to hezký.Uvidíme s čím vybafne Ray 😛