Občanské sdružení Internet pro všechny zve všechny regionální poskytovatele internetu z Čech, Moravy, Slezska a Slovenska na jarní konferenci, která se bude konat dne 27.4.2012 v Přerově na Moravě.
Konference s názvem Kam kráčí bezdrátové sítě se pod taktovkou sdružení Internet pro všechny poprvé konala již v roce 2008 v Rabí na Šumavě. Zatím poslední konference se uskutečnila koncem léta v Sušici na Šumavě a zúčastnilo se 260 hostů ze všech koutů republiky. Všechny minulé ročníky organizované sdružením Internet pro všechny naleznete v sekci „Naše konference“.
Jarní konferenci jsme se rozhodli uspořádat stejně jako minulý ročník na Moravě, abychom umožnili co největší účast regionálním poskytovatelům z Moravy a především ze Slovenska. Místo konání se z Malenovic přesunulo do Přerova, konkrétně do hotelu Jana, který disponuje 208 lůžky a také jedním z největších konferenčních center v České Republice.
Hlavními partnery konference již tradičně jsou: Společnost Alcoma společně se společností Sitel. Třetím partnerem je společnost České Radiokomunikace. Záštitu nad celou konferencí opět poskytuje naše sdružení Internet pro všechny , které na této konferenci vystupuje také jako hlavní mediální partner. Produkci si stejně jako v minulém roce vzala na starost společnost PEM Communication.
Na konferenci se formou přednášek, výstavních stánků a také finančně podílejí další známé společnosti. Již tradičně jsou to společnosti PODA, OFA, Konektel, RLC, PROFiber Networking a Proficomms. Dále pak společnosti Ipex, Montabras, ČD Telematika, Huawei, MICOS, Tlapnet, WFmetal, Fibre Professionals a PA Tech.
Na co se můžete těšit do Přerova?
Při přípravě programu letošní jarní konference jsme se pokusili zohlednit připomínky účastníků minulých ročníků. Opět jsme se snažili snížit počet komerčních přednášek, připravit zajímavá témata také pro účastníky ze Slovenska a přednášky věnované optickým technologiím alespoň částečně vyvážit dvěma čistě bezdrátovými přednáškami.
Vyčerpávající maraton cca. 20 přednášek v jednom dni, jsme zredukovali na 15.
Hned první přednášející Martin Pína ze sítě hanácké.net snad zaujme pozornost účastníků požadujících více „bezdrátových přednášek“. Martin Pína je nejen provozovatelem sítě hanácké.net, ale také certifikovaným konzultantem pro systémy Mikrotik a Cisco, takže má všechny technologické novinky velmi rychle ověřené v praxi.
V dopoledním programu budou následovat přednášky „ostřílených matadorů“ Pavla Černého a Pavla Dražďáka ze společnosti Sitel, kteří si připravili zbrusu nové přednášky na téma „Vývoj v mapování aktuálního stavu optických sítí“ a „Nástrahy provozu sítě elektronických komunikací bez její průběžné správy“.
Jakub Rejzek z Alcomy se zamyslí nad možnostmi dálkového dohledu a slíbil, že se pokusí nahlédnout i do budoucnosti (zřejmě měl na mysli pouze budoucnost spojů Alcoma).
Po krátké dopolední přestávce se představí třetí hlavní partner konference společnost České Radiokomunikace s příznačnou přednáškou „ČRa – spolehlivý partner ISP“.
Dále se představí také ředitel společnosti GrapeSC, pan Štěpán Beneš. GrapeSC je největším lokálním ISP v severních Čechách. Obsluhuje víc než 13 tisíc uživatelů, z toho přes 60 procent na optice.
Opět se setkáme se zástupci Telekomunikačného úradu SR, panem podpresdedou Ing. Jurajem Michňou a riaditeľom odboru správy frekvenčného spektra Ing. Milanem Mizerou. Poinformují nás o nových pravidlách pro telekomunikační operátory na Slovensku.
Po obědě jsou připravené přednášky společností Huawei, slovenským účastníkům dobře známé společnosti Antik a zajímavé téma si připravil také IPEX.
Trenéra Mikrotiku Martina Kruga nemusíme nikomu z lokálních ISP představovat. Dobře ho znají v Česku i na Slovensku. Martin si pro nás připravil povídání na téma „802.11 Nové technológie po roku používania v praxi. Mikrotik a UBNT“.
Jan Gregor ze společnosti Tlapnet vám představí systém Workus – informační systém pro kompletní správu pracovní činnosti v malých a středních firmách. Systém Workus je důkladně prověřován v síti Tlapnet a partnerském Vlašimnetu. Tlapnet v současné době poskytuje připojení ve více než 800 obcích ČR pro cca. 15 tisíc zákazníků.
S velmi aktuálním tématem, které zajímá nejen odborníky, ale především koncové uživatele vystoupí také pan Michal Krsek. Smlouva ACTA dokázala i v mrazivém počasí vyhnat do ulic tisíce demonstrantů po celém světě a v řadě zemí se stala také politickým tématem. Jak známe Michala Krska, v žádném případě se u této přednášky nebudete nudit 🙂
Následovat budou přednášky společností Profiber, Proficomms a nováčka naší konference společnosti MICOS se zaměřením na instalaci optických sítí.
Na stránce s programem naleznete seznam všech přednášejících a jejich stručné představení.
Registrace, ubytování a doprovodný program
Registrace na konferenci můžete provádět kdykoliv prostřednictvím tohoto registračního formuláře až do naplnění kapacity konference, která je tentokrát stanovena na 250 účastníků.
Doporučujeme nenechávat registraci na poslední chvíli, podle zkušeností z minulých ročníků byla kapacita konference obvykle vyčerpána již 2 týdny před konferencí. Registrační poplatek činí, tak jako v předcházejících letech, 600,- Kč včetně DPH nebo 25,- € na osobu za dvoulůžkový pokoj s obsazením, a zahrnuje veškerý servis, stravování a večerní doprovodní program. Změna nastala pro účastníky požadující ubytování. Letos se platí předem, což nám umožní zajistit adekvátní ubytování k plné spokojenosti účastníků i poskytovatelů ubytování. V případě, že účastník požaduje samostatný dvoulůžkový pokoj pro jednu osobu činí cena ubytování dvojnásobek – tedy 1200,- Kč.
Všechny potřebné informace týkající se plateb naleznete v sekci platby. Ddoporučujeme tuto sekci navštívit ještě před vyplněním registračního formuláře.
Při registraci nezapomeňte správně uvést svůj telefon (bude využit jako variabilní symbol na faktuře) a v případě firemních účastníků, kterých je drtivá většina, také vaše IČ. Platit můžete okamžitě po úspěšné registraci a faktura vám bude doručena do 14 dnů od připsání platby na účet. Fakturovat bude společnost PEM Communication, důležitá informace především pro zahraniční účastníky.
Informace o hotelu Jana, najdete v naší sekci Hotel. Najdete zde základní informace o přednáškových sálech, adresu hotelu, kontaktní údaje a také mapu.
Po skončení konference je samozřejmostí večeře formou bufetu a večerní program. Zatím máme v plánu společný bowling, billiard a na poslední akci se velmi osvědčil lidský stolní fotbal. K dispozici je také horolezecká stěna, jejíž využití bude závislé na počasí. Účastníci předchozích ročníků už ale dobře vědí, že zaškrtnout v registraci kolonku večerní program se rozhodně vyplatí.
Zájemcům z lokálních ISP, kteří se ještě nikdy žádné naší konference nezúčastnili, doporučujeme návštěvu nejen sekce konference (kde naleznou i video záznamy všech přednášek), ale především naší fotogalerii (jsou zde stovky fotografií z předchozích ročníků).
Jakékoliv dotazy, nejasnosti můžete adresovat na e-mail: miloslav.sova@internetprovsechny.cz nebo telefon 603 506 528 (12:00 až 20:00), a nebo kontaktovat přímo paní Špindlerovou ze společnosti PEM Communication (+420 777 871 591; spindlerova@pemcom.cz).
DŮLEŽITÉ: Uveďte prosím vaše jméno, příjmení, váš email, telefon a vaše povolání, případně také organizaci, ve které působíte.
Za všechny členy občanského sdružení Internet pro všechny, hlavní partnery – Alcoma, Sitel, České Radiokomunikace, produkční společnost PEM Communication, a samozřejmě za všechny vystavovatele a přednášející, Vás ještě jednou co nejsrdečněji zveme na tuto zajímavou akci a pevně věříme, že pro všechny účastníky kromě samotných přednášek bude velkým přínosem také následná vzájemná výměna zkušeností v neformální atmosféře večerního programu.
Diskuze k článku
Lipno, 10. 3. 2012 (11:09):
Proto zaridila Alcoma udání na konkurenci u COI.
miract, 9. 3. 2012 (22:30):
Koho probůh napadlo udělat koferenci ve měste, kde je snad nejméně outdoor wifin na jednoho obyvatele v ČR? 🙂 Měl jsem tu možnost si minulý týden Přerov docela pěkně projít, kroutil jsem hlavou jak blbej, a po 3 hodinách chůze bych wifi antény napočítal na prstech rukou. Vesměs samé rezavé 2,4GHz. Na vysílačích, kterých je tam jako šafránu, jsou výhradně všesměrovky. Asi to tam pěkně válcuje xDSL a kavelovka…
Martin Bugner, 10. 3. 2012 (11:40):
Co má prosím společného počet outdoor Wi-Fi s konferencí? Místo je vybráno podle toho, aby se tam najednou vešel potřebný počet hostů bez zbytečných logistických problémů.
BTW: I v našem městě přechází největší místní ISP z bezdrátu na optiku, takže wi-fi vysílače postupně stahuje. Má to být snad měřítkem zaostalosti města?
Jura, 5. 3. 2012 (13:06):
Co chce Rejžek věštit? Jednoduše, buď tu UBNT v desítce bude a většinu aktivit Alcoma zabalí, nebo nebude a bude se smát u Powerpointové prezentace.
jakub.rejzek, 9. 3. 2012 (14:30):
Pro pány, se kterými se neznám bych byl rád i nadále pan Rejzek.
ALCOMA jako výrobce už několik let není závislá ani na 10 GHz, dokonce ani na tuzemském trhu.
Ten, koho M10 poškodí, jsou především ISP v ČR.